2017

28-ма Международна олимпиада по биология, град Ковънтри, Великобритания

златен медал – Димитър Антоан Каразапрянов, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Мария Петрова Карабоева, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
грамота за достойно представяне  – Ваня Иванова Миланова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

2017

XXXXII Национална олимпиада по биология, Хасково

първа възрастова група

второ място (сребърен медал) – Виктор Димитров Гилин, 8 клас (подготвителен)
трето място (бронзов медал) – Сияна Чавдарова Пеева, 9 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
шесто място – Кирил Теодоров Тошев, 9 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

втора възрастова група

първо място (златен медал) – Димитър Антоан Каразапрянов, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
трето място (бронзов медал) – Кристина Александрова Костадинова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
четвърто място – Мария Петрова Карабоева, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
пето място – Ваня Иванова Миланова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
шесто място – Виктор Вальов Георгиев, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2016

27-ма Международна олимпиада по биология, гр. Ханой, Виетнам

бронзов медал – Виктория Бориславова Христова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Никола Любомиров Тодоров, 12 кл. (преподавател Мариана Иванова Христова)

EUSO 2016 Estonia

бронзов медал – Ваня Иванова Миланова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Виктор Вальов Георгиев, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXXI Национална олимпиада по биология, Варна

втора възрастова група

второ място (сребърен медал) Виктория Бориславова Христова, 11 клас (преподавател Валентин Дойнов)
пето място – Кристина Александрова Костадинова, 11 клас (преподавател Валентин Дойнов)
шесто място – Никола Любомиров Тодоров, 12 клас (преподавател Мариана Христова)
седмо място – Виктор Вальов Георгиев, 10 клас (преподавател Валентин Дойнов)

 

2015

26-та Международна олимпиада по биология, гр. Архус, Дания

бронзов медал – Теодор Иванов Трифонов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
грамота за достойно представяне – Виктория Бориславова Христова, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

EUSO 2015 Austria, Klagenfurt

сребърен медал – Виктория Бориславова Христова, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXX Национална олимпиада по биология, Вършец

първа възрастова група

първо място (златен медал) – Виктор Вальов Георгиев, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
второ място (сребърен медал) – Ваня Иванова Миланова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
четвърто място – Лили Георгиева Комова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
десето място – Едуарда Едуард Енчева, 9 клас (преподавател Лора Димитрова)
десето място – Кристиян Пламенов Борисов, 9 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

втора възрастова група

първо място (златен медал) – Теодор Иванов Трифонов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
трето място(бронзов медал) – Никола Любомиров Тодоров, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
пето мястоМария Петрова Карабоева, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
седмо място – Виктория Бориславова Христова, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
десето място – Яна Илиянова Стоянчева  (преподавател Татяна Петрова Бобева)

 

2014

25-та Международна олимпиада по биология, о-в Бали

грамота за достойно представяне – Емилия Емилиянова Таскова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
грамота за достойно представяне – Теодор Иванов Трифонов, 11 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

Международен турнир на младите естествоизпитатели, Кюстендил 2014

Първо място (отборно) – Виктория Бориславова Христова, Мария Петрова Карабева, Кристина Александрова Костадинова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXIX Национална олимпиада по биология, Момчилград

първа възрастова група

второ място – Виктория Бориславова Христова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
трето място – Виктор Вальов Георгиев, 8 клас
пето място – Ивайло Емилов Иванов, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
шесто място – Ваня Иванова Миланова, 8 клас

втора възрастова група

второ място – Теодор Иванов Трифонов, 11 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
трето място – Емилия Емилиянова Таскова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
шесто място – Мариана Александрова Младенова, 11 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
девето място – Яна Илиянова Стоянчева, 11 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

 

2013

24-та Международна олимпиада по биология, Берн, Швейцария

бронзов медал – Лазар Георгиев Митров, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
грамота за достойно представяне – Ангелина Василева Банковска, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
грамота за достойно представяне – Ангел Георгиев Механджийски, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
участник – Илиян Деклан Маккан, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXVIII национална олимпиада по биология, Враца

първа възрастова група

трето място – Мария Петрова Карабева, 8 клас

втора възрастова група

първо място – Ангел Георгиев Механджийски, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
второ място – Илиян Деклан Маккан, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
трето място – Ангелина Василева Банковска, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
четвърто място – Лазар Георгиев Митров, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
седмо място – Теодор Иванов Трифонов, 10 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
осмо място – Катерина Здравкова Серафимова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
десето място – Емилия Емилиянова Таскова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

EUSO 2013, Luxembourg

бронзов медал – Теодор Иванов Трифонов, 10 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

 

2012

23-та Международна олимпиада по биология, Singaporе

merit award – Лазар Георгиев Митров, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
участник – Ангелина Василева Банковска, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

EUSO 2012, Вилнюс (Литва)

бронзов медал – Антъни Пламенов Гладишевски, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXVII национална олимпиада по биология, Русе

първа възрастова група

първо място – Теодор Иванов Трифонов, 9 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
трето място – Яна Илиянова Стоянчева, 9 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

втора възрастова група

четвърто място – Ангелина Василева Банковска, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
шесто място – Христина Христова Христова, 12 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
седмо място – Лазар Георгиев Митров, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
осмо място – Илиян Деклан Маккан, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2011

Международна олимпиада по биология, Тайпе (Тайван)

сребърен медал – Мира Людмилова Ненчева, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
бронзов медал – Георги Димитров Магаранов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

EUSO 2011, Прага (Чехия)

бронзов медал – Илиян Деклан Маккан, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXVI Национална олимпиада по биология, Враца

първа възрастова група

първо място – Антъни Пламенов Гладишевски, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

втора възрастова група

трето място – Мира Людмилова Ненчева, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
пето място – Георги Димитров Магаранов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
шесто място – Димитрина Сашова Каменова, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
седмо място – Александър Живков Иванов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
осмо място – Васил Светославов Боянов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

 

2010

Международна олимпиада по биология, Changwon (Корея)

бронзов медал – Делян Цветанов Георгиев, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Мира Людмилова Ненчева, 10 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
участник – Десислава Пламенова Станева, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
участник – Антонина Атанасова Каракостова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

EUSO 2010, Гьотеборг (Швеция)

бронзов медал – Лилия Венциславова Петрова, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Чавдар Чавдаров Танков, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXV Национална олимпиада по биология, Кюстендил

първа възрастова група

първо място – Илиян Деклан Маккан, 8 клас (преподавател )

втора възрастова група

първо място – Георги Димитров Магаранов, 11 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
второ място – Делян Цветанов Георгиев, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
трето място – Антонина Атанасова Каракостова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
пето място – Мира Людмилова Ненчева, 10 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
седмо място – Станимира Василева Зафирова, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
десето място – Десислава Пламенова Станева, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2009

Международна олимпиада по биология Тсукуба (Япония)

бронзов медал – Делян Цветанов Георгиев, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXIV Национална олимпиада по биология, Перник

първа възрастова група

първо място – Чавдар Чавдаров Танков, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
второ място – Лилия ВенциславоваПетрова, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
трето място – Ангелина Василева Банковска, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

втора възрастова група

първо място – Александър Николаев Голомехов, 12 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
седмо място – Георги Тодоров Дановски, 12 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
осмо място – Делян Цветанов Георгиев, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2008

Международна олимпиада по биология, Мумбай (Индия)

бронзов медал – Радослав Александров Александров, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXIII Национална олимпиада по биология, Разград

първо място – Радослав Александров Александров, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
седмо място – Александър Николаев Голомехов, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
осмо място – Георги Тодоров Дановски, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

VIII Национално състезание по биология, Сопот

първо място – Мира Людмилова Ненчева, 8 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
шесто място – Златина Валентинова Дойнова, 8 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

 

2007

Международна олимпиада по биология, Канада (Saskatoon)

участник – Радослав Александров Александров, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXXII Национална олимпиада по биология, Велинград

пето място – Радослав Александров Александров, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
шесто място – Мая Бориславова Савчовска, 12 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

 

2006

Международна олимпиада по биология, Аржентина

участник – Елена Иванова Куцарова, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

XXXI Национална олимпиада по биология, Ботевград

първо място – Силвета Илкова Милева, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
второ място – Добринка Огнянова Калпачка, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
осмо място – Никола Младенов, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)
десето място – Елена Иванова Куцарова, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

 

2005

Международна олимпиада по биология, Пекин (Китай)

златен медал – Калоян Михайлов Цанов, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Сергей Сергеев Александров, 12 клас (преподаватели Валентин Димитров Дойнов и Марлена Евгениева Робова)

XXX Национална олимпиада по биология, Асеновград

първо място – Калоян Михайлов Цанов, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
пето място – Сергей Сергеев Александров, 12 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнови Марлена Евгениева Робова)
седмо място – Люба Ангелова Янева, 12 клас (преподавател Татяна Петрова Бобева)

V Национално състезание по биология, Несебър

трето място – Делян Цветанов Георгиев, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
четвърто място – Андрей Светлинов Иванов, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2004

Международна олимпиада по биология, Бризбейн (Австралия)

бронзов медал – Калоян Михайлов Цанов, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

XXIX Национална олимпиада по биология, Хасково

първо място – Калоян Михайлов Цанов, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

IV Национално състезание по биология, Ловеч

второ място – Радослав Александров Александров, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2003

XXVIII Национална олимпиада по биология, Кърджали

пето място – Калоян Михайлов Цанов, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
осмо място – Йоана Стефанова Бележанска, 10 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2002

Международно състезание с проекти по природни науки, Истанбул (Турция)

Отлично представяне – Калоян Михайлов Цанов, 9 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2002

XXVII Национална олимпиада по биология, Враца

първо място – Лъчезар Атанасов Николов, 12 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
десето място – Йоана Стефанова Бележанска, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2001

Международна олимпиада по биология, Брюксел (Белгия)

сребърен медал – Лъчезар Атанасов Николов, 11 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

I Национално състезание по биология, Монтана

седмо място – Десислава Асенова Козарева, 8 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 

2000

Международна олимпиада по биология, Анталия (Турция)

бронзов медал – Людмила Николова Димитрова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
бронзов медал – Лъчезар Атанасов Николов, 10 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)

 

2000

XXV Национална олимпиада по биология, Плевен

първо място – Лъчезар Атанасов Николов, 9 клас (преподавател Мариана Иванова Христова)
второ място – Людмила Николова Димитрова, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)
пето място – Жеко Димитров Найчов, 11 клас (преподавател Валентин Димитров Дойнов)

 
Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.